Susarak da bir şeyler anlatabilir insan

irisAma nasıl da kalabalıklar, biri gidiyor biri geliyor ne kadar ah ne kadar kalabalıklar. Göğe baksalar göğü incitiyorlar, göğe bakışları bağıra bağıra. Müzik dinlemeleri, haber okumaları, yemek yemeleri bağıra bağıra.

Tamam diyorum, tamam sizsiniz. En çok siz çalışıyorsunuz tamam, en uyanık sizsiniz en az çalışıp en çok parayı alıyorsunuz. Ağlayan bebeksiniz memenizi de siz alıyorsunuz tamam. En prensipli sizsiniz en ben sizsiniz, benden bile bensiniz. En ingilizceleri siz biliyorsunuz, en türkçeler uzmanlık alanınız, en haberleri siz yorumluyorsunuz en kitapları siz okuyor en kıyafetleri siz giyiyorsunuz. En espirileri siz yapıyor en güzel siz gülüyorsunuz. En mühim konularda en derin sizsiniz.

Biraz sussanız. En beğenilen sizsiniz en kıskanılan siz. En başarılı sizsiniz de başarılı olmanın makbul olmadığı durumlarda en başarılısızsınız. En açıkgöz sizsiniz de açıkgözlük ayıp olanda en saf sizsiniz. En çok siz kitap okuyorsunuz, en çok siz farkındasınız kendinizin. Herkesle en siz anlaşıyorsunuz, en asi sizsiniz. Kendi içinize en siz dönüyorsunuz.

Sessiz olsanız biraz. Kedileri gürültülü seviyorsunuz kimse yoksa sevmiyorsunuz, sonra anlatmak için seviyorsunuz. Aşklarınız anlatmalık. Hüzünleriniz bile gürültülü. Bağıra bağıra okuyorsunuz en içli şiirleri. Asker yürüyüşüyle geziyor elleriniz klavyelerde, kalemleriniz gıcırdıyor kağıdın üstünde. Müziği bağırarak dinliyorsunuz. bağıra bağıra bakıyorsunuz. Çünkü bakın camdan dışarıya bakıyorsunuz. Her hareketiniz görülsün istiyorsunuz. Gürültülü esniyorsunuz. yatakları yorganları yoruyorsunuz uykularınızda. Ses çıkarmadan tavana bakamıyorsunuz. Banyo yapmalarğınız  suyun canını yakıyor gütürültülü. Kötü espiriler yapıp gülüyorsunuz gürültülü. İyiliğiniz gürültülü, cömertliğiniz bağıra çağıra.

Sesli verip sessiz alıyorsunuz. Ne teşekkür etmeyi biliyorsunuz ne özür dilemeyi. Ödül yoksa ucunda gülümsemiyorsunuz. Kaldırımların canı yanıyor topuklarınızdan. En cool sizsiniz en sıcakkanlı siz.

En dindar sizsiniz en açık fikirli siz. Ateizm gerekirse bir yere onu da siz getirirsiniz. En şık sizsiniz. en ince siz. Bağıra bağıra hastalıklarınız bile, ah o hepsi çok nadir görünen sayısız tahliller gerektiren hastalıklarınız. Yağmur bir sizin üstünüze yağmaz ıslanmak makbul değilse. En iyi yerler sizin hakkınızdır, yemeğin çoğu sizin. En az yiyip en kilo alırsınız, ne talihsizsiniz ama eskiden ne muhteşemdiniz.

En doğal yaşamı siz biliyorsunuz da bulaşık makinasız yaşayamazsınız. En fikirleri siz çalıp en siz sunuyorsunuz. En zeki, en yaramaz, en cin çocuk sizinki, en akıllı köpek, en uslu kedi sizin. En iyi muhitte siz oturuyorsunuz en daha iyilerine siz layıksınız. En masum sizsiniz en uyanık da siz. En cin sizsiniz en saf siz. En güzel siz yürüyorsunuz, hele otururken üstünüze yok. En halktan da sizsiniz en anlaşılmayan da siz. Her yemeği siz bilirsiniz her dansı çözdünüz, gezmeler de sizin evde olmalar da. Siz var ya siz. Hepiniz prensessiniz ve illa metal alerjiniz var ya altın ya gümüş olmalı takılarınız. Biraz sussanız.

Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on Google+

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir