Daha güzel olamam ben

kadınla adam çift

Karşılamaya gelirken sizi daha güzel olamazdım topuklularım siyah eteğim siyah puanlı sarı gömleğim ve telaşımla paldır küldür o yokuş aşağı Arnavut kaldırımlı yolda. Kendimi daha güzel kurtaramazdım üstüme kapanan kapısından arabanızın son anda. Daha güzel selamlayamazdım sizi. Daha havadan sudan konuşmalar yapamazdım hafif. Daha güzel şaşıramazdım kuzene taşıtmanıza koca valizinizi beş kat merdivenlerde. Prens prens sırt çantanızla ağır adımlarla çıkarken siz.

Daha güzel ayrılamazdım yanınızdan telaşımla, daha güzel reddedemezdim yemek davetinizi. Daha güzel kısa mesajlarla cevaplayamazdım uzun sorularınızı.

O gece terasa daha güzel davet edemezdim sizi, düşünceli salon voltamı atarken ne düşündüğümü sorduğunuzda. O terasta daha güzel atamazdım sağ kolumu sizden tarafına bankın. Öyle bir açılmak, beden dili abcsi bunlar. Daha güzel açamazdım kara saçlarımı savrulmaya. Mücü beni daha güzel övemezdi o akşam ve siz daha güzel sorular soramazdınız yanıtlarıma hımmladığınız. Hani sizi ne zaman gezdirecektim, çapkın gülümsemeyle. Sırayla.

Daha güzel yürüyemezdim önünüzden o gece eve dönerken. Sekerek.

Sonraki gece erkenden evdeydiniz ve bekliyordunuz ve biz yine yorgunluk ve telaş içinde siz kapıyı açtıydınız sahi siz mi açtıydınız galiba sonra Bella gibi yıllardır o kanepedeymişçesine oturuyordunuz içeri girdiğimizde. Yanınıza çağırdınız buna ne buyrulur. Gelmedim terliyim dedim. Pişman şimdi haliyle.

Ondan sonra herhalde içimde birileri kahkaha atıp durmaya başladı kikirdemeden günaydın diyemez oldum. Duş alacağım dedim aldım daha güzel duş alamazdım. Sonra geldim kafamda havlu sarılı bak daha güzel havlu sarılamazdı ve ben kafamda sarılı havluyla daha beyaz daha temiz daha güzel olamazdım. Daha güzel kahkahalar atamam onu söyleyeyim benim köpek dişlerim dışarı çıkık biraz ama karakteri var öyle dişlerimi göstere göstere daha güzel gülemem ben. Hadi yaptığım çayı içmenizi geçtik o bakışlara ne demeli mücü şahit.

Ben koynuma konuşurum hep boynumu kaldırdım da size size konuştum güldüm o kadar. Siz de güldünüz gördük herhalde. Çağırdım geldiniz. Gelmeseydiniz madem.

Ondan sonra o şarkılar geldi o Una Notte a Napoli, ki ne alaka Napoli bir kış gecesi gitmişliğim var ne sahilini bilirim ne bir romantik anım var, kara ve soğuk bir gece bende napoli, olsun amado mio olsun yine sway with me.

Hadi bunları da geçtik diyelim ya o giderken elinizi sırtıma koymanıza ne buyrulur veda niyetine, o sol el orada kaç saat durdu öyle. Nasılsın demeniz de ayrı hikaye. Uykum var her zamanki gibi dedim ben, ay ne senlibenlilik. Biz bu konuşmayı her sabah yapıyoruzdur.

Bir Gülten Akın şiiriydim daha güzel olamazdım tanısanız severdiniz.

Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on Google+

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir